Odpowiedź :
a. 3,90 zł * 5 kg =19,5 zł
b. 3,90 zł * 3,5 kg = 13,65 zł
c. 3,90 zł * 0,46 kg = 1,794 zł w przybliżeniu 1,80 zł
d. 3,90 zł * 1,12 kg = 4,368 zł w przybliżeniu 4,40 zł
(1 kg = 100dag)
a. 3,90 zł * 5 kg =19,5 zł
b. 3,90 zł * 3,5 kg = 13,65 zł
c. 3,90 zł * 0,46 kg = 1,794 zł w przybliżeniu 1,80 zł
d. 3,90 zł * 1,12 kg = 4,368 zł w przybliżeniu 4,40 zł
(1 kg = 100dag)