Ogórki kosztują 3,90 zł za 1 kg. Oblicz, ile trzeba zapłacić za:
a) 5 kg ogórków
b) 3,5 kg ogórków
c) 46 dag
d) 1 kg 12 dag DAJĘ NAJJJ, NA JUŻ POTRZBUJĘ



Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

a) 19,5

b) 13,65

c) 1,80

d) 4,40

a. 3,90 zł * 5 kg =19,5 zł

b. 3,90 zł * 3,5 kg = 13,65 zł

c. 3,90 zł * 0,46 kg = 1,794 zł w przybliżeniu 1,80 zł

d. 3,90 zł * 1,12 kg = 4,368 zł w przybliżeniu 4,40 zł

(1 kg = 100dag)