Rozwiązane

3. Ile Ola zapłaci za zakupy.
Olu! Kup 5 bułek , 0,5 kg sera edamskiego, 30 dag polędwicy, oraz kostkę masła.
- 1 bułka 45 gr.
- Ser edamski 22 zł/kg
- Polędwica 26,50 zł/kg
- Masło 4,15 zł/ 200 g



Odpowiedź :

5*0,45=2,25zl - cena za bułki

0,45

x 5

______

2,25

0,5kg*22zł/kg= 11 zł - cena za ser

22

x 0,5

______

11,0

30dag=0,3kg

0,3kg*26,5zł/kg= 7,95 zł - cena za polędwicę

26,5

x 0,3

_______

7,95

kostka masła - 4,15 zł

2,25+11+7,95+4,15= 25,35 zł - suma łącznie

11,00

2,25

7,95

+ 4,15

________

25,35

odp.: Ola zapłaci łącznie 25,35zł za zakupy.

Odpowiedź:

[tex]5 \times 0.45 + \frac{1}{2 } \times 22 + 0.3 \times 26.50 + 4.15 = 2.25 + 11 + 7.95 + 4.15 = 13.25 + 12.10 = 25.35[/tex]

Za zakupy Ola zapłaci 25.35zł