Rozwiązane

proszę o szybką odpowiedź​



Proszę O Szybką Odpowiedź class=

Odpowiedź :

zad. 25

3*x+2,5=10

3x= 10-2,5

3x=7,5

x=2,5 - cena za 1 kg jabłek

Odp. 1 kg jabłek kosztował 2,50 zł

zad 26.

Ob=4*a

36=4*(3+a)

36=12+4a

24=4a

a=6 cm

odp. a jest równe 6 cm

zad. 27

a)

klasa a=21 osób

klasa c=23 osoby

klasa b=?

a+b+c=65

21+23+b=65

44+b=65

b=65-44

b=17 osób

odp. w klasie 4b jest 17 osób

b)

klasa 4a 21 osób

klasa 6a 23 osoby

klasa 5a =x

21+23=2x

44=2x

x=22 osoby

odp. klasa 5a liczy 22 osoby

c)

klasa 6b =x osób

klasa 6a 23 osoby

klasa 6c =24 osoby

2x-3= 23+24

2x=23+24+3

2x=50

x=25 osób

odp. w klasie 6b jest 25 osób