zasady zolnierskiego zachowania sie​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Żołnierze w stosunku do innych żołnierzy i do osób cywilnych są zobowiązani przestrzegać zasad etycznych, norm współżycia społecznego oraz zachowywać się z godnością, uprzejmie i taktownie.

Żołnierza obowiązuje zdyscyplinowanie i lojalność wobec przełożonych

oraz starszych.

Żołnierza obowiązuje poszanowanie języka ojczystego, kultura słowa, powstrzymanie się od używania słów oraz gestów wulgarnych i nieprzyzwoitych.

Żołnierz przebywający na terenie obiektów zajmowanych przez organy wojskowe, jak również obiektów koszarowych i zakwaterowania przejściowego jednostki wojskowej, nie może posiadać i spożywać alkoholu, pozostawać

w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości. Nie może także posiadać i używać środków odurzających lub substancji psychotropowych albo używać środków o podobnym działaniu oraz pozostawać w stanie po użyciu tych środków lub substancji. Dotyczy to również żołnierza przybywającego do miejsca pełnienia służby lub zakwaterowania po powrocie z urlopu, przepustki, podróży służbowej, leczenia, itp. Żołnierza w takim stanie nie dopuszcza się do wykonywania zadań służbowych, a jeśli wymaga tego sytuacja, doprowadza się do miejsca zakwaterowania (zamieszkania) albo po przeprowadzeniu badania lekarskiego, żołnierza spełniającego warunki do osadzenia, umieszcza się w izbie zatrzymań. Żołnierza, który tych warunków nie spełnia lub którego stan psychofizyczny nie pozwala na osadzenie w izbie zatrzymań, umieszcza się w placówce służby zdrowia.

Żołnierz przebywający na terenie obiektów zajmowanych przez organy wojskowe, jak również obiektów koszarowych i zakwaterowania przejściowego jednostki wojskowej, nie może przejawiać zachowań, które mają podtekst lub zamiar seksualny tj. dotykania, komentarzy o podtekście erotycznym, stosunków seksualnych, prowokowania sposobem bycia lub strojem do zainteresowania swoją seksualnością, eksponowania faktu pozostawania w zażyłych stosunkach z inną osobą (np. publiczne trzymanie się za ręce, całowanie, przytulanie).

Wyjaśnienie:

Mam nadzieję że pomogłam