Tyniulaaa
Rozwiązane

Zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego. a) Ile zapłacimy łącznie za x kilogramów jabłek w cenie 5 zł za kilogram i y kilogramów gruszek w cenie 6 zł za kilogram? b) Aleksander ma y lat, Ewa jest dwukrotnie starsza od Aleksandra. Ile lat mają razem? c) Ile zapłacimy za m hamburgerów, n hot dogów ip porcji frytek?​