Na wycieczkę szkolną jedzie 36 uczniów. Dla każdego z nich przygotowano suchy prowiant. Kupiono 72 bułko i 12 kg jabłek. Zamówiono również bilety wstępu do palmiarni, muzeów oraz teatru. Całkowity koszt biletów wstępu wyniósł 2052 zł. Wpisz w tabeli, jaka ilość prowiantu byłaby potrzebna oraz jaki byłby koszt biletów wstępu dla innej liczby uczestników. Prosze o działania pisemne ponieważ tak właśnie pani każe​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

 Liczba uczestników

=====================================================

                                  36                 42                  24

======================================================

ilość bułek                  72                  84                  48

------------------------------------------------------------------------------------------

waga jabłek                12 kg             14 kg              8 kg

------------------------------------------------------------------------------------------

bilety wstępu              2052 zł         2394 zł         1368 zł

------------------------------------------------------------------------------------------

Obliczenia:

bułki:

72 ÷ 36 · 42 = 84

72 ÷ 36 · 24 = 48

jabłka (w kg):

12 ÷ 36 · 42 = 14 kg

12 ÷ 36 · 24 = 8 kg

bilety wstępu (w zł):

2052 ÷ 36 · 42 = 2394 zł

2052 ÷ 36 · 24 = 1368 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

naj?