Odpowiedź :
1 kg -- 4,50zł
3 kg -- 3×4,50zł = 13,50zł
5 kg -- 5×4,50zł = 22,50zł
8 kg -- 8×4,50zł = 36 zł
Mam nadzieję, że pomogłam! ❤️
za 3kg zapłacimy 13,50zł
za 5kg zapłacimy 22,50zł
za 8kg zapłacimy 36zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
skoro 1kg kosztuje 4,50 to musimy pomnożyć 4,50 przez liczbę kilogramów czyli 4,50×3kg = 13,50zł 4,50×5kg=22/50zł i tak dalej mam nadzieje że rozumiesz