DAJE NAJJJJJJJJJ kilogram pomidorów kosztuje 4,50zł. Ile zapłacimy za: 3kg , 5kg ,
8kg
prosze również o wyjaśnienie



Odpowiedź :

1 kg -- 4,50zł

3 kg -- 3×4,50zł = 13,50zł

5 kg -- 5×4,50zł = 22,50zł

8 kg -- 8×4,50zł = 36 zł

Mam nadzieję, że pomogłam! ❤️

za 3kg zapłacimy 13,50zł

za 5kg zapłacimy 22,50zł

za 8kg zapłacimy 36zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

skoro 1kg kosztuje 4,50 to musimy pomnożyć 4,50 przez liczbę kilogramów czyli 4,50×3kg = 13,50zł 4,50×5kg=22/50zł i tak dalej mam nadzieje że rozumiesz