Odpowiedź :
Odpowiedź:
1927 27.12. Uzyskuje licencjat z prawa kanonicznego.
1929 22.06. Uzyskuje doktorat z prawa kanonicznego na podstawie rozprawy „Prawa rodziny, Kościoła i państwa do szkoły”.
1953 12.01. W dniu, w którym został na konsystorzu w Rzymie kreowany i ogłoszony kardynałem i miał otrzymać kapelusz kardynalski — wobec nie wyrażenia zgody przez władze państwowe na wyjazd do Rzymu — dokonuje poświęcenia Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej w Warszawie i odbiera homagium od obecnych kapłanów.
Wygłasza kazanie w kościele św\ Anny w Warszawie. Późnym wieczorem otrzymuje decyzję Rady Ministrów zakazując dalszego pełnienia funkcji kościelnych. Zostaje wywieziony nocę z Domu Arcybiskupów Warszawskich w nieznanym kierunku. Później przyszła wiadomość, że miejsce odosobnienia Księdza Prymasa było w Rywałdzie Królewskim koło Grudziądza, w klasztorze ojców kapucynów, których usunięto z budynku.
3 maja 1957 r. zainaugurował Wielką Nowennę – dziewięcioletni okres przygotowań narodu do obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski. W uroczystej procesji wszystkie parafie w kraju miała odwiedzić kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. To wtedy Służba Bezpieczeństwa aresztowała obraz…
W 1957 roku prymas Wyszyński odebrał insygnia kardynalskie.
16 listopada 1948 r., papież Pius XII podpisał bullę z nominacją biskupa lubelskiego na arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego oraz prymasa Polski.
29 maja 1989 z inicjatywy papieża Jana Pawła II rozpoczął się proces beatyfikacyjny prymasa Stefana Wyszyńskiego. Odtąd przysługiwał Mu tytuł sługi Bożego.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2001 Rokiem Kardynała Wyszyńskiego.
29 maja 1989 z inicjatywy