na straganie pan wojtek kupil 14 kg ogorkow , a pani Ala 16 kg ogorkow . kto zaplacil wiecej i o ile?​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

więcej zapłaciła ala 16-14:2 kg więcej

napewno wiecej zpalacila pani ania

1 kg=3 zł

3zł×14=42zł

3zł×16=48 zł

48zł-42zł=6zł

Pani Ala zapłaciła o 6 zł więcej.

[Jak źle to sorki]