Odpowiedź :
Kasia kupiła 10 jabłek po 60 groszy jedna, ile zapłaciła?
10x60=600 gr.
600:60=10zł
Odp. Kasia zapłaciła 10 złoty
(nie wiem do której chodzisz klasy więc zrobiłem coś łatwego) Liczę na naj
Basia poszła na zakupy do pobliskiego sklepu. Miała do kupienia 4kg ziemniaków, 4 jajka oraz 2 marchewki.
Jedno jajko kosztuje 1.20 zł, marchewka 3.40 zł, a 1kg ziemniaków 4.99 zł.
Oblicz ile kosztowały zakupy.
Obliczenia:
1.20 zł × 4 = 4.80 zł
3.40 zł × 2 = 6.80 zł
4.99 zł × 4 (4kg ziemniaków) = 19.96 zł
4.80 zł + 6.80 zł + 19.96 zł = 31.56 zł
Odp:
Zakupy kosztowały 31.56 zł.
NIE WIEM CO TO JEST ALE PRÓBOWAŁAM, POZDRAWIAM ;')