Rozwiązane

masa substancji wynosi 0,05 kg i objętość 10cm3 oblicz gęstość substancji

PLZ SZYBKOO



Odpowiedź :

m=0,05kg=50g

V=10cm³

d=m/V=50/10=5g/cm³