Klasa60
Rozwiązane

Jajka sprzedawane są w opakowaniach po 6, po 10, po 15 sztuk i po 24 sztuki. W każdym z tych opakowań cena jednostkowa jajka jest taka sama. Opakowanie zawierające 15 jajek kosztuje 10 zł 80 gr. Ile kosztuje każde z pozostałych opakowań jajek? plis pomóż na dziś ​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

15 jajek to 10zł 80 gr

10zł80 gr = 1080gr

1080gr:15=72gr to cena za jedno jajko więc

opakowanie pakowane po

6 jajek=72gr*6=432gr=4zł32gr

10 jajek=70gr*10=700gr = 7zł

24 jajek=70gr*24=1680gr=16zł80 gr

Szczegółowe wyjaśnienie:

15 jajek - 10 zł 80 gr

1080:15=120 gr=1 zł 20 gr

1 jajko - 72 gr

72*6=432 gr=4 zł 32 gr

6 - 4 zł 32 gr

72*10=720 gr=7 zł 20 gr

10 - 7 zł 20 gr

72*24=1728 gr=17 zł 28 gr

24 - 17 zł 28 gr