1 kg sera kosztuje 26 zł Marek kupił 0,75 kilograma tego sera więc zapłacił



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

1 kg = 26 zł

0,75 kg = ?

26 zł * 0,75 kg = 19,50 zł

Odp : za 0,75 kg tego sera Marek zapłacił 19,50 zł , czyli 19 zł 50 gr .