Matematyka klasa 6.

Zad 13 str 240. a,b i c

Proszę żeby zadania były wykonane, nie tylko wynik. (Ma być również zrobione pisemnie). Z góry dziękuje :)



Matematyka Klasa 6 Zad 13 Str 240 Ab I C Proszę Żeby Zadania Były Wykonane Nie Tylko Wynik Ma Być Również Zrobione Pisemnie Z Góry Dziękuje class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) odp w załączniku

b) Pan Tomasz kupił 15 dag = 0,15 kg orzechów w czekoladzie i zapłacił:

20 zł - 6,14 zł = 13,86 zł

Koszt 1 kg słodyczy, to:

13,86 : 0,15 = 1386 : 15 = 92,40 zł

Odp. 1 kg słodyczy kosztuje 92,40 zł

c) Makałki

150 g=15 dag

15 dag----3,75 zł

18 dag----x zł

15x=3,75·18

15x=67,50 /:15

x=4,50 zł za 5 Makałków- tyle ciastek kosztuje więcej

Pietraszki

15 dag-----4,21 zł

12 dag----x zł

53x=4,21·12

15x=50,52/:15

x=3,368≈3,70 zł za 7 Pietraszków

4,50 -3,70=0,80 zł--- o tyle więcej

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek Аноним