Klasa 5 . ćwiczenia zad 2. Do sklepiku szkolnego zakupiono w hurtowni ,,Okazja" 20 kg cukierków czekoladowych po 25 zł 1 kg , 6 kg cukierków owocowych po 16 zł za 1 kg , 120 długopisów po 3 zł za sztukę i 30 pudełek kredek po 14 zł za pudełko . Uzupełnij rachunek . Proszę o pomoc daje naj c:​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

dziś miałam to samo więc tu jest odpowiedź

Zobacz obrazek Urszulasobanska1980

odp:

Cukierki czekoladowe: 20 * 25= 500zł

Cukierki owocowe: 16 * 6= 96zł

Długopisy: 120 *3= 360zł

Kredki: 30* 14= 420zł

To wszystko

Pozdrawiam AR

Ps. nie sugeruj się moimi statystykami bo na platformę wchodzę bardzo rzadko, ale jestem w 8 klasie wiec dla mnie takie rzeczy