Rozwiązane

melon kosztował tyle samo co 3 kiwi. Za dwa melony i 4 kiwi mama zapłaciła 20 zł.



Odpowiedź :

Odpowiedź:

dwa melony kosztowały 12zł a 4 kiwi 8zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

3 kiwi = 6 zł + 1 kiwi to 8zł a jeden melon kosztował tyle co 3 kiwi to dwa melony to 12 zł

Odpowiedź:

cena kiwi: x

cena melona: 3x

zakupy mamy:

dwa melony: 2 * 3x = 6x

4 kiwi: 4 *x

razem: 20 zł

6x + 4x = 20

10x = 20  |:10

x = 2

cena kiwi: x = 2 zł

cena melona: 3x = 3*2 = 6 zł

odp. Melon kosztował 6 zł za sztukę, a kiwi 2 zł za sztukę

Szczegółowe wyjaśnienie: