Rozwiązane

Mama kupiła: odżywkę do włosów za 11,20, o 4 zł tańszy żel pod prysznic, szampon o 3,60 zł droższy od żelu i balsam po kąpieli. Za zakupy zapłaciła 38 zł. Ile kosztował balsam do kąpieli?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

8,80 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

38 - 11,20 - (11,20-4) - (11,20-4+3,60)= 38-11,20-7,20-10,80=8,80

Cześć : )

Odżywka do włosów - 11,20zł

Wiemy, że o 4zl tańszy jest żel pod prysznic.

Zatem: 11,20zł - 4zł = 7,20zł

Żel pod prysznic - 7,20zł

Wiemy że szampon jest droższy o 3,60zł od żelu.

Zatem: 7,20zł + 3,60zł = 10,80zł

Szampon - 10,80zł

Zatem, żeby się dowiedzieć ile mama zapłaciła za balsam trzeba: 11,20zł + 7,20zł + 10,80zł = 29,20zł

Zatem 38zł - 29,20zł = 8,80zł

Balsam - 8,80zł

Odp: Balsam kosztował 8,80zł

Dziękuje ; ) , liczę na naj : D