Pomocy mam to na jutro więc poprosiłbym najszybszą odpowiedź jaką tylko się da
![Pomocy Mam To Na Jutro Więc Poprosiłbym Najszybszą Odpowiedź Jaką Tylko Się Da class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d39/9f8351bfa0a8c9d6d59080cfcdc030e2.jpg)
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Cena jednego kompletu farb - 7 zł
Liczba kompletów farb - 5
Liczba bloków - 4
Razem zapłacono - 47 zł
Ile zapłacono za farby - 5*7 = 35 zł
Ile zapłacono za wszystkie bloki - 47 - 35 = 12 zł
Ile kosztował blok - 12 zł : 4 = 3 zł
Jeden blok kosztował 3 zł
Franek:
47 - 5*7 = 12
12 : 4 = 3
Jeden blok kosztował 3 zł