skrzynki:
1 po 15zł
2 po 14 zł
3 po 11 zł
właściciel kupił: (8×15)+(4×14)= 120+56=176zł
Wlasciciel zaplacil 176zl
176zl ( bo tyle zapłacił) dzielimy na 11 zł (ponieważ tyle kosztuje jedną skrzynka jabłek) czyli:
176:11=16
Właściciel gdyby kupił za całą sumę najtańsze jakbka to mógłby kupić 16 skrzynek jabłek.