Odpowiedź :
Azja - położona jest niemal w całości na półkuli wschodniej i północnej. Jedynie niewielkie obszary leżą na półkuli zachodniej - Półwysep Czukocki i południowej część Archipelagu Malajskiego. Ludność w Azji to aż 4,561 miliarda (rok 2018). Tradycyjny ubiór w Azji - Kimono. Szaty hanbok już bardzo dawno pojawiły się w Korei, bo jeszcze przed epoką Joseon. Początkowo zarówno te dla kobiet, jak i dla mężczyzn były takie same, dopiero później zaczęły się różnić. Hanbok składa się z dwóch części- górnej, nazywanej jeogori, podobnej do bluzy z długimi rękawami, w męskim hanboku aż do pasa i dolnej, która w damskiej szacie jest po prostu spódnicą chima, a w męskiej luźne spodnie. Do szaty często noszony był także tradycyjny kapelusz, gat. Wygląd hanboka odzwierciedlał status społeczny danej osoby.Władcy, oraz klasa rządząca nosili bogate, ozdobne stroje, natomiast zwykli obywatele proste, najczęściej białe, które ozdabiane były na święta. Dziś hanbok zakładany jest jedynie podczas ważnych ceremonii, takich jak ślub, czy chrzest. Są one w przeróżnych kolorach i wzorach, niektóre łączy tylko ogólny kształt.
Kuchnia Azjatycka jest kolorowa, przygotowane są w niej różniste cuda! Pho - Ten rodzaj rosołu z warzywami i makaronem ryżowym znany jest w Polsce dzięki barom otwieranym przez emigrantów z Wietnamu.
Sushi w ostatnich latach świat oszalał na punkcie tej japońskiej potrawy, której podstawą są ryż zakrapiany octem, wodorosty nori i surowe ryby. Czy to nigiri, maki czy oshi-zushi, jeśli jest świeże i podane zaraz po przygotowaniu – zawsze smakuje fantastycznie.
Curry dla nas to przede wszystkim orientalna przyprawa w żółtym kolorze, w Azji popularny sposób przyrządzania potraw. Curry można zrobić ze wszystkiego: mięsa, warzyw czy ryby zanurzonych w głębokim sosie z mieszanką przypraw, często z mleczkiem kokosowym.
Tradycje :
Aranżowanie małżeństw wciąż jest na porządku dziennym, choć narzeczeni mają często szansę spotkać się przed ślubem. Tradycyjnie dziewczynki wydawano za mąż w wieku 12-13 lat, ale obecnie czeka się raczej aż skończą edukację i znajdą pracę. Rodzina pana młodego płaci pannie młodej pieniądze, które zostają przez nią zatrzymane lub, częściej, wykorzystane na urządzenie się. Wesela są duże i huczne, często liczba gości sięga pięciu czy sześciu setek. Najczęściej osobno bawią się mężczyźni i kobiety.
Sztuka:
SZTUKA
Głównymi przejawami artystycznej działalności w Bahrajnie są: recytowanie Koranu, ceremonialne tańce i gawędziarstwo. Bahrajscy poeci znani są z przekazywania tradycyjnych wartości i eksplorowania nowych tematów. Narodziny i śluby zawsze stanowią wspaniałą okazję do kolorowych i bogatych uroczystości pełnych muzyki, tańców i opowieści. Poza tym mieszkańcy Bahrajnu odznaczają się wieloma manualnymi umiejętnościami. Tworzą między innymi wspaniałe łodzie i piękną biżuterię.