1. b - cena batonu
c - cena czekolady
5b + 9c = 46zł
5b + 6c = 34 zł
5b+9c-(5b+6c)=46zł-34zł
3c=12zł
c=4zł
5b+6*4=34
5b+24=34
5b=10zł
b=2zł
Baton kosztuje 2 zł, a czekolada 4zł
2. x - tyle je Burek dziennie
4x - tyle je Reks dziennie
4x+x=10kg
5x=10kg
x=2kg
4x=8kg
W ciągu 4 tygodni:
Burek - 2kg*28=56kg
Reks - 8kg*28=224kg
Różnica: 224-56=168kg
Reks w ciągu 4 tygodni je o 168kg więcej karmy niż Burek.