Odpowiedź :
1.
Hitler po zdobyciu Polski, postanowił zaatakować następne państwa. Jego celem stała się Norwegia oraz Dania. III Rzesza zaatakowała te państwa w kwietniu 1940r. Dania poddala się już pierwszego dnia, natomiast Norwegowie stawili opór niemieckim wojskom, dzięki wsparciu Brytyjczyków, Francuzów i Polaków. Koniec końców, Hitlerowi i tak udało zdobyć się Norwegię.
10.05.1940 Niemieckie oddziały wyruszyły na Francję przez Luksemburg - który poddala się bez walki pierwszego dnia - Holandię - jej władze poddały się 14 maja - oraz przez Belgię, która walczyła dzielnie do 28 maja. Hitler posłał swoje wojska przez Adreny, dzięki czemu zaatakował Francję z zaskoczenia od innej storny. 10 czerwca do walki przyłączył się także sojusznik Niemiec - Włochy. Wojska włoskie jednak nie dały radę przebić się przez obronę Francuzów. Hitler ostatecznie podpisał zawieszenie broni z Francją 22 czerwca 1940.
W lipcu wojska niemieckie postanowiły zaatakować Anglię. Aby ją zdobyć, Hitler musiał dokonać desantu, ponieważ spora ilość kolonii angielskich, nie ułatwiała mu ataku. Jednak przez równie dużą ilość statków brytyjskich, pływających po morzach, postanowił najpierw opanować powietrze. Wysłał prawie 2600 samolotów - z czego Anglia jedynie 800. Bitwa powietrzna - nazywana Bitwą o Anglię, zakończyła się 1 klęska powietrzną Hitlera w październiku 1940r.
2.
Niemcy od czasu zdobycia Polski, zaczęli znęcać się i masowo mordować Żydów. Powstały nowe dzielnice, zwane gettami, na których usadzano Żydów, a następnie ich mordowano. To jednak ciągle było za mało, dlatego w styczniu 1942 roku na konferencji w Wannsee, naziści zdecydowali o realizacji planu "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej ". Podczas II wojny światowej, Niemcy dokonali zagłady europejskich Żydów. By zrealizować ten plan, powstało wiele nowych obozów koncentracyjnych oraz obozów zagłady - głównie w Polsce, gdyż tutaj ludność żydowska była najliczniejsza. Łapano ich z całej Europy, a następnie przywożono do obozu. Po przybyciu transportu dokonywano selekcji: osoby niezdolne do pracy, czyli dzieci, emerycii czy inwalidzi od razu trafiali do komor gazowych. Pozostałych kierowane do wyniszczających prac, by po jakimś czasie również ich zlikwidować, a ich ciała spalić. Niemcy opracowali w ten sposób przerażający, wręcz przemysłowy sposób zabijania ludzi.
3.
Bitwa o Atlantyk - ataki niemieckie na statki towarowe USA, które kierowane były do państw Alianckich, potrzebujących zaopatrzenia w broń.
Lebensraum - przestrzeń życiowa, którą miało zapewnić zdobycia terenów ZSRS.
Barbarossa - kryptonim planu ataku III Rzeszy na ZSRS.
Dziwna wojna - kiedy Niemcy zaatakowali Rzeczpospolitą, Wielka Brytania, wraz z Francją, wypowiedziała im wojnę 3 września 1939 roku. Jednak już 12 września ostatecznie podjeli oni decyzje o zaniechaniu jakichkolwiek działań wojennych. Żołnierze francuscy i brytyjscy kończyli swoje działania na nielicznych patrolach i zrzucaniu propagandowych ulotek skierowanych do niemieckiej armii.
Wojna Zimowa - wojna między Finlandią a ZSRS, która rozpoczęła się 30 listopada 1939 roku. Trwała do marca 1940, kiedy oba państwa pastnowiły podpisać traktat pokojowy, na mocy którego Finlandia straciła 10% swojego terytorium, lecz nie straciła niepodległości.