Odpowiedź :
Obliczenia
70 kg → 266 zł
4 kg → x zł
70 · x = 4 · 266
70x = 1064 / : 70
x = 15,20 zł
Odp. Za 4 kg bananów należy zapłacić 15,20 zł.
dane
70kg bananów za 266zł
4kg=?
266:70=3,80zł tyle kosztuje 1 kg bananów
4*3,80=15,20zł
za 4 kg bananów należy zapłacić 15,20 złotych