Odpowiedź :
Odpowiedź:
jeden zestaw: zupa + drugie danie
jedna zupa: 4 zł
wiemy, że zakupiono 4 zestawy, a zatem kupiono 4 zupy, możemy więc obliczyć koszt zupy:
4 * 4 = 16 zł
96 - 16 = 80 ⇒ tyle zapłacono za drugie dania, żeby więc obliczyć ile kosztowało jedno drugie danie, kwotę 80 dzielimy przez ilość kupionych drugich dań:
80 : 4 = 20
odp. Drugie danie kosztowało 20 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie: