Odpowiedź :
Cześć!
Obliczenia
30 dag → 9,75 zł
40 dag → x zł
30 · x = 40 · 9,75
30x = 390 / : 30
x = 13 zł kosztuje 40 dag żurawiny
Cześć!
Obliczenia
30 dag → 9,75 zł
40 dag → x zł
30 · x = 40 · 9,75
30x = 390 / : 30
x = 13 zł kosztuje 40 dag żurawiny