W tabeli przedstawiono skład atmosfery ziemskiej. Jaką objętość ma azot w pomieszczeniu o objętości 140m3. Proszę szybko!!

Odpowiedź:
W pomieszczeniu o objętości 140 m³ azot zajmuje 109,2 m³.
Szczegółowe wyjaśnienie:
[tex]1\% = \frac{1}{100} = 0,01\\\\\\78\% \cdot 140 \ m^{3} =0,78\cdot140 \ m^{3} = 109,2 \ m^{3}[/tex]