Rozwiązane

Staś miał 10 zł, a Lena o 2zl mniej. Za te pieniądze kupili 2 jednakowe piłki. Ile kosztowała piłka? Jak to rozwiązać bez dzielenia, bo to druga klasa i dzielenia jeszcze nie mieli?