Rozwiązane

właściciel sklepiku papierniczego kupił w hurtowi 250 ołówków i zapłacił za nie 200zl.
a) Ile takich ołówków można kupić w tej hurtowni za 240zł?
b) Ile trzeba zapłacić w tej hurtowni za 240 ołówków? ​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cena 1 ołówka 200/250=0,80 zł

A) 240:0,8=300 ołówków

B) 240*0,8=192 zł

Odpowiedź:

a) 250 - 200zł

x - 240zł

x=(250×240)÷200

x=300[ołówków]

b) 250 - 200zł

240 - x zł

x=(240×200)÷250

x=192[zł]

Liczę na naj :)