Odpowiedź :
Odpowiedź:
Drogi Narratorze,
O nastoletnim zakochaniu można pisać ciekawie, umykając wielu stereotypom! Książka Pawła Beręsewicza (strona autora tutaj ) traktuje o niej z niebywałym wyczuciem tematu i niepowtarzalnym poczuciem humoru. Obfituje w niespodziewane zwroty wartko płynącej, może nieco podkoloryzowanej, ale przez to jeszcze ciekawszej akcji. Wciąga na tyle skutecznie, że odsunięcie na bok chłopięcego wyścigu o względy śmiałej Kaśki Kwiatek jest ciężkim czytelniczym wyrzeczeniem. Narratorem jest jeden z jego uczestników, Jacek Karaś (chłopiec [! ], szczegół, który stanowi jeden z elementów nietypowego ujęcia tematu ), bezskutecznie próbujący znaleźć w sobie atrybut, który rozkochałby w nim nową koleżankę. Nie posiadając nic poza szóstym palcem u nogi, doceniając klasową męską konkurencję, przystępuje więc do natychmiastowych działań. Prześladuje go pech- misternie uknute plany przynoszą serię komicznych porażek, jednak- co zdradza tytuł książki- kończą się zwycięsko! Na szczęście, ponieważ jest na tyle sympatyczny, iż czytelnik chciałby, by pomyślny wiatr mu sprzyjał.
Jacek to błyskotliwy obserwator, dlatego też w swej dynamicznie płynącej opowieści maluje bohaterom niebywałe portrety; co ważne- robi to lekkim, inteligentnym językiem. Jest to więc również lektura o pomysłowości, koleżeńskich i szkolnych problemach... Mimo trapiących chłopca poważnych kłopotów, czytelnik nie uniknie jednak wybuchów czystych, spontanicznych salw śmiechu, bowiem przewrotna, sympatyczna ironia dotyka w tej opowieści wszystkich (nawet narratora! ) poza tytułową Kaśką.
Niezwykłe poczucie humoru, elokwencja autora oraz wnikliwie uknuta intryga to z pewnością największe zalety kart tej książki. Towarzyszą im utrzymane w podobnej konwencji czarno- białe szkice Surena Vardaniana. Lektura zapewnia znakomitą zabawę z językiem, sytuacjami oraz ilustracjami!!!
Wyjaśnienie: