plisss na teraz daje naj ​



Plisss Na Teraz Daje Naj class=

Odpowiedź :

Hanka

Dodatki do ciastek przedstawionych na trzech rysunkach kosztują odpowiednio: 12zł, 15 zł i 20zł.

Za wszystkie ciasta z dodatkami zapłacono 77 zł.

Ile kosztuje ciastko bez dodatków?

77zł-(12zł+15zł+20zł)=77zł-47zł=30zł

30zł:3=10zł

lub w jednym działaniu:

(77zł-12zł-15zł-20zł):3=30zł:3=10 zł

Odp: Ciastko bez dodatków kosztuje 10 zł.

(nie wiem czy to ciastko czy tort, w każdym razie chodzi o obliczenie ceny tego ostatniego ciastka)