Odpowiedź :
Zadanie 1.
Są cztery rodzaje grup społecznych są to: grupy ekskluzywne, grupy inkluzywne, grupy krótkotrwałe i grupy długotrwałe.
Zadanie 3.
Normy formalne - to normy społeczne przyjęte i na ogół akceptowane w danej społeczności. Przykładem normy społecznej mogą być pewne wspólne wartości tradycji chrześcijańskich jak obchodzenie Bożego Ciała, Wielkanocy, Bożego Narodzenia i innych świąt chrześcijańskich.
Socjalizacja pierwotna - jest to proces w którym jednostka nabywa swoje wartości moralne oraz etyczne, a także proces w którym kształtujemy naszą początkową wiedzę na której bazie będziemy funkcjonować. Proces ten występuje np. podczas kształcenia podstawowego przyszłej dorosłej osoby.
Budżet rodzinny - jest to budżet przeznaczony na zaspokojenie potrzeb konsumpcyjnych domowników np. nowego sprzętu do sprzątania czy naprawy zepsutego telewizora.
Role społeczne - jest to zestaw zachowań które społeczeństwo wymaga od pewnej osoby która zajmuje pewną pozycję społeczną. Przykładem może być rola społeczna policjanta od którego wymaga się pilnowania okolicy i łapania przestępców.
Zadanie 4.
Piramida wartości Maslowa to pogląd filozoficzny określający potrzeby przeciętnego człowieka do spełniania pewnych zadań i celów życiowych które wymagają pewnych potrzeb które muszą zostać zaspokojone. Na samym dole piramidy znajdują się najważniejsze potrzeby jak potrzeby fizjologiczne i biologiczne. Dalej mamy potrzeby bezpieczeństwa, potrzebę przynależności grupowej, potrzebę godności, szacunku, prestiżu a na końcu mamy rozwój, samorealizację, ambicję, ekspresję i korzystanie z wolności.
Zmieniłbym model postrzegania tej piramidy jako idealnego systemu filozoficznego bo według tego wadliwego modelu uznajemy liberałów za osoby które w pewnych aspektach życia ekonomiczno-społecznego mają w życiu pod górkę. Według mnie ostatni wierzchołek piramidy powinien zostać przeniesiony na największą potrzebę człowieka. Nie należy tej piramidy potrzeb traktować bardzo poważnie, ale należy się zgodzić z pewnymi rzeczami w tym systemie filozoficznym.
Zadanie 5.
Popyt i podaż - są to prawa występujące w każdej gospodarce, ale głównie przypisuje się je gospodarce rynkowej mimo że w gospodarce centralnie sterowanej również te prawa występują. Prawo popytu i podaży są to prawa socjoekonomiki czyli działu nauki zajmującej się połączeniem socjologii z ekonomią. Mówią one mniej więcej że popyt na produkt czyli chęć konsumpcji pewnego produktu zwiększa się wraz z obniżką ceny produktu, a także na odwrót czyli wraz z drożeniem produktu zmniejsza się liczba osób chcących kupić pewien produkt. Podaż jest to czynnik ilości dobra konsumpcyjnego, dla przykładu gdy rośnie popyt rośnie i podaż ponieważ przedsiębiorca chce wypracować większy zysk bazując na aktualnym popycie. Gdy spada popyt to podaż również spada, przedsiębiorca inaczej byłby bardzo stratny przez wytworzenie nadwyżki produktów. Celem każdego przedsiębiorcy jest dostosowanie się do rynku i trafienie w punkt zerowy w którym idealnie dostosował ilość produkcji do popytu na ten produkt w takim momencie przedsiębiorca otrzymuje największy zysk. Prawo popytu i podaży jest to fundamentalne prawo wolnego rynku i ekonomii klasycznej, zaburzenie tego prawa przez ingerencję państwa w gospodarkę może spowodować korupcję oraz kryzysy gospodarcze. Przeciwnikami tego prawa są socjaliści oraz komuniści a także oddzielny nurt ekonomiczny o nazwie keynesizmu.
Punkt równowagi rynkowej tak jak wyżej to zostało opisane, jest to punkt równowagi gdzie przedsiębiorca idealnie dostosował ilość dobra wyprodukowanego do popytu na ten produkt. Przedsiębiorca wtedy dostosował się do potrzeb rynku i wypracuje największy zysk.
Zadanie 7.
Elementy komunikacji werbalnej to słowa które możemy wypowiadać, komunikacja niewerbalna cechuje się tym że nie używamy słów a gestykulacji i mowy ciała jak np. mimika twarzy.
Zadanie 8.
Nie rozumiem za bardzo zadania.