Odpowiedź :
Zadanie 1
Cena Jabłek za kilogram - 3,60zł
Owoce Marty - [tex]2\frac{2}{3}[/tex] w ułamku dziesiętnym to 2,66kg
Owoce Ani - 2,60kg
Marta - 3,60 x 2 = 7,20zł + 2,37zł = 9,57zł
(0,66 x 3,60 = 2,37)
Ania - 3,60 x 2 = 7,20zł + 2,16zł = 9,36zł
(0,60 x 3,60 = 2,16)
Odp. Marta zapłaciła więcej o 21 groszy.
Zadanie 2
Szerokość jednej połowy drzwi - 1,5m
[tex]4\frac{1}{2}[/tex] w ułamku dziesiętnym to 4,5
1,5 x 4,5 = 6,75
Odp. Do tych drzwi potrzeba 6,75m firanki.
Zadanie 3
Cena za 10dag cukierków - 2,80
2,80zł x 14dag = 39,20zł
Odp. 1,4kg tych cukierków kosztuje 39,20zł.