Zad! Marta i ania kupiły w sklepie jabłka w cenie 3,60zł za 1kg Owoce marty ważył 2 2/3 kg a te kupione przez anie 2kg i 60dag Ktora z dziewczynek zaplacila wiecej za jablka i o ile wiecej zapisz obliczenia i sformuluj odpowiedz zad 2 szerokosc jednej polowy drzwi balkonowych jest rowna 1,5m aby dobrze zmarszczyc firanke nalezy jej kupic 4 1/2 razy wiecej niz wynnosi szerokosc calych drzwi ile metrow firankiu potrzeba do tych drzwi? zad3 1/10kg cukierkow czekoladowych kosztuje 2,80zl ile kosztuje 1,4kg tych cukierkow zapisz rozwiazanie i sformuluj odpowiedz zad 4 podaj przyblizenia dziesietne podanych liczb z dokladnoscia do 0,1 wpisz w kazda luke odpowiednia liczbe 1,36 5,82 2,08 0,99



Odpowiedź :

Zadanie 1

Cena Jabłek za kilogram - 3,60zł

Owoce Marty - [tex]2\frac{2}{3}[/tex]  w ułamku dziesiętnym to 2,66kg

Owoce Ani - 2,60kg

 Marta - 3,60 x 2 = 7,20zł + 2,37zł = 9,57zł

(0,66 x 3,60 = 2,37)

 Ania - 3,60 x 2 = 7,20zł + 2,16zł = 9,36zł

(0,60 x 3,60 = 2,16)

Odp. Marta zapłaciła więcej o 21 groszy.

Zadanie 2

Szerokość jednej połowy drzwi - 1,5m

[tex]4\frac{1}{2}[/tex] w ułamku dziesiętnym to 4,5

1,5 x 4,5 = 6,75

Odp.  Do tych drzwi potrzeba 6,75m firanki.

Zadanie 3

Cena za 10dag cukierków - 2,80

2,80zł x 14dag = 39,20zł

Odp. 1,4kg tych cukierków kosztuje 39,20zł.

Inne Pytanie