Pawelke77
Rozwiązane

Proszę o jak najszybsze rozwiązanie daje naj.
sorry za to że jest bokiem ​



Proszę O Jak Najszybsze Rozwiązanie Daje Najsorry Za To Że Jest Bokiem class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

cena jednej puszki: x

wiemy też, że:

do 10 puszek brakło 11 zł

przy zakupie 6 puszek zostało 3,40

zatem:

10x - 11 = 6x + 3,40

10x - 6x = 3,40 + 11

4x = 14,40

x = 3,60

odp. Jedna puszka karmy kosztuje 3,60 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Wynik możemy oczywiście sprawdzić:

najpierw obliczmy ile kosztuje 10 puszek:

10 * 3,60 = 36 zł

wiemy, że Ani brakło 11 zł, zatem:

36 - 11 = 25

wiemy już, że kwota jaką posiadała Ania to 25 zł.

Teraz sprawdźmy czy kwota 25 zł będzie się zgadzać w przypadku 6 puszek:

koszt 6 puszek: 6 * 3,60 = 21,60

wiem, że zostało jej 3,40:

21,6 + 3,40 = 25

Po sprawdzeniu możemy być pewni, że zadania zostało poprawnie rozwiązane.