Odpowiedź:
5. 1350 zł
6. 26,5 zł
7. 56 minut
8. 67,9 kg
Szczegółowe wyjaśnienie:
5. 450 / 25% = 450 / 0,25 = 450 / [tex]\frac{1}{4}[/tex] = 450 x 4 = 1800 - wszystkie oszczędności przed zakupem
1800 - 450 = 1350 - oszczędności po zakupie
6. 1,50 / 6% = 1,50 / 0,06 = 1,50 / [tex]\frac{3}{50}[/tex] = 1,50 * 50 / 3 = 25 cena samej pizzy
25 + 1,5 = 26,5
7. 24 / 30% = 80 (pominąłem wcześniejsze kroki, wyżej schemat został napisany)
80 - 24 = 56
8. 2,1 / 3% = 70
70 - 2,1 = 67,9