Odpowiedź :
Odpowiedź:
cukierki: 19,65/kg
żelki: 2,55/szt.
19,65 + 4 * 2,55 = 19,65 + 10,20 = 29,85 ⇒ tyle zapłaci
30 - 29,85 = 0,15 ⇒ reszta z 30 zł
odp. Szymon zapłaci 29,85 zł i otrzyma 0,15 zł reszty z 30 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Dane:
1kg - 19,65 zł
4 paczki żelków po 2,55 zł
Obliczamy cenę 4 paczek żelków
[tex]4 \times 2.55 = 10.2[/tex]
4 paczki żelków kosztują 10 złotych 20 groszy
Sumujemy wszystko
[tex]10.2 + 19.65 = 29 .85[/tex]
Obliczamy resztę z 30 zł
[tex]30 - 29.85 = 0.15[/tex]
Odpowiedź: Zapłaci 29 złotych 85 groszy. Reszty otrzyma 15 groszy.
Myślę że pomogłem ;)