Rozwiązane

Mama kupiła 30 kg jagód w cenie 25,50 zł za kilogram oraz 60 dag bananów w cenie 4,80 zł za kilogram Ile zapłaciła za owoc


prosze szybko​



Odpowiedź :

Mama za owoce zapłaciła 767,88 zł.

Dane:

30 kg - ilość jagód kupionych przez mamę

25,50 zł - cena za 1 kilogram jagód

60 dag - ilość bananów kupionych przez mamę

4,80 zł - cena za 1 kilogram bananów

Szukane:

cena za zakupione owoce

Rozwiązanie:

Pierwszym krokiem będzie obliczenie ceny za 30 kg jagód.

[tex]30*25,50=765[/tex]

Cena za jagody wynosiła 765 zł.

Następnie musimy obliczyć cenę za 60 dag bananów, ale przed tym zamienimy dag na kg.

[tex]60dag=0,6kg[/tex]

[tex]0,6*4,80=2,88[/tex]

Cena za banany wynosiła 2,88 zł.

Teraz możemy obliczyć całkowitą cenę zakupów.

[tex]7,65+2,88=767,88[/tex]

Cena całkowita za zakupy wynosi 767,88 zł.