Bardzo proszę o pomoc z zadaniemZa 2 zeszyty i 3 długopisy Ania zapłaciła 16,8 zł , zeszyt jest 2 razy droższy od długopisu ile kosztował zeszyt a ile długopis



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

x---długopis ---2,40 zł

2x----zeszyt -----2×2,40=4,80 zł

(2×2x)+3x=16,80

4x+3x=16,80

7x=16,80/ :7

x=2,40