Odpowiedź :
[tex]x = 100\%\\6zl = 75\%\\x=\frac{6zl*100\%}{75\%}\\x=\frac{600zl}{75}\\x=8zl[/tex]
Odp. 1kg bialej kielbasy kosztowalo przed obnizka 8zl/kg
Do drugiego pytania brak danych?
Odpowiedź:
6 * 1,25= 7,5 zł - koszt kiełbasy przed obniżką
1200 g
Szczegółowe wyjaśnienie:
Znajduje się 1200g