Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.Konsument –to osoba, która nabywa towary na własny użytek; inaczej – ogniwo występujące na końcu łańcucha ekonomicznego. Takie rozumienie prezentuje również Sąd Najwyższy w Polsce, który w jednym ze swych orzeczeń określił konsumenta jako spożywcę, nabywcę towarów na własny użytek, użytkownika.
Natomiast Prosument – zbitka wyrazów „producent” lub „profesjonalista” i „konsument”, przy czym chodzi tu o konsumenta zaangażowanego we współtworzenie i promowanie produktów ulubionej marki albo w jednoczesną produkcję i konsumpcję dóbr lub usług.
2.Makroekonomia zajmuje się ekonomią i finansami jako ogółem – dotyczy ona najróżniejszych działań o zasięgu globalnym. Natomiast mikroekonomia dotyczy bardziej szczegółowych zadań finansowych, które można przewidzieć na przykład w przypadku pojedynczych firm a nawet osób.
3.dobra ekonomiczne, ekon. rzeczy lub usługi zaspokajające potrzeby człowieka, powstałe jako rezultat procesu produkcji. ... Dobra konsumpcyjne dzieli się na trwałe (mieszkanie, samochód) i nietrwałe (żywność, kosmetyki).
4.Encyklopedyczna definicja tego zjawiska brzmi “proces wzrostu przeciętnego poziomu cen w gospodarce. Skutkiem tego procesu jest spadek siły nabywczej pieniądza krajowego”. Inflacja nie jest więc czymś strasznym i postępującym nagle. Jest jednak procesem, który nieopanowany może nieść za sobą poważna skutki.
5.-
6.Popyt – funkcyjna zależność między ceną produktu i jego ilością, którą skłonni są zakupić nabywcy. Na tę skłonność składa się chęć oraz ekonomiczna możliwość. W funkcji popytu zmienną objaśniającą jest cena produktu, podczas gdy zmienną objaśnianą jest wielkość popytu. Wykresem funkcji popytu jest tzw. krzywa popytu.
Podaż – ilość dóbr, oferowana na rynku przez producentów. Podstawowym czynnikiem wpływającym na wysokość podaży jest cena, co jest prezentowane w formie graficznej za pomocą krzywej podaży. W ekonomii terminu podaż używa się w dwóch kontekstach: wielkość podaży – ilość dobra oferowana na rynku.
7.-
8.1. cel zarobkowy,
2. zorganizowanie,
3. ciągłość.
9.-