Klasa 8:
Zadanie 1
Za pewną kwotę można kupić 5.4kg towaru w cenie po 8,50zl za 1kg. Ile można teraz kupić takiego towaru za tę samą kwotę jeżeli cena została obniżona o 10% ( proszę rozpisać ponieważ mam wybredną matematyczkę)

Zadanie 2
Pewien zapas tłuszczu wystarczy na 21 dni jeżeli dziennie będzie się wydawać po 240 obiadów na ile dni wystarczy ten zapas jeżeli dziennie będzie się wydawać 280 obiadów nie zmieniając ilości tłuszczu w jednym obiedzie

Z góry dziękuję