Odpowiedź :
Odpowiedź:
Tak mózg i ciało musi się starzeć. dzięki temu następuje wymiana pokoleń a proces rozmnażania nadaje sensu ewolucji. Mózg osiąga szczyt swojego rozwoju w wieku 7 lat po tym czasie liczba neuronów zaczyna bardzo powoli i stopniowo spadać. Zwiększony spadek liczby neuronów w mózgu można zaobserwować po 35 roku życia. Szacunki mówią że po 35 roku życia liczba neuronów umierających w ciągu doby może wynosić nawet 10 tyś jednak w porównaniu do ogromnych ilości neuronów w mózgu oraz jego umiejętnością do wytwarzania nowych neuronów są to zaledwie ułamki. Starzenie mózgu odkryto poprzez obserwację zmniejszenia jego objętości z ubiegiem czasu.
obecnie mózg bada się za pomocą rezonansu magnetycznego. Są dwa rodzaje starzenia: starzenie fizjologiczne oraz starzenie patologiczne. Starzenie fizjologiczne to naturalne starzenie się z upływem czasu starzenie patologiczne jest spowodowane przez poważne choroby takie jak np choroba alzheimera. Mózg z czasem zaczyna tracić swoje umiejętności uczenia się jednak dzięki jego zdolnościom kompensacyjnym zmiany te są nieznaczne. Gdy mózg ulega różnym chorobom starzenie może przyspieszyć.
Nie każdy jednak starzeje się w równym tempie. Starzenie się pozwala na przetrwanie gatunku ludzkiego więc nie jest czymś aż tak złym jak sie wydaje.
Dzięki poznawaniu świata i uczeniu się nowych rzeczy w mózgu powstają nowe neurony. Nie da się odwrócić procesu ewolucji przez co nie da się odmłodzić mózgu. Dzięki nauce i przyswajaniu nowych informacji nasz mózg starzeje się dłużej
Wyjaśnienie: