Odpowiedź :
Odpowiedź:
W trakcie II wojny światowej Polska była krajem okupowanym, w którym ruch oporu rozpoczął swoją działalność niemal natychmiast po zaprzestaniu regularnych działań wojennych. Również od samego początku jedną z jego form była walka zbrojna.
Na ziemiach polskich głównymi organizacjami ruchu oporu były Armia Krajowa w sile około 350 000 ludzi[1], Bataliony Chłopskie w sile około 170 000 ludzi[2] oraz Narodowe Siły Zbrojne w sile około 75 000 ludzi[3] i Armia Ludowa licząca około 60 000 ludzi[4].
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
polski ruch oporu rozpoczął swe działanie tuż po wtargnięciu Niemców na ziemie polskie we wrześniu 1939 roku. Na przełomie lat 1939-45 działy w głównej mierze odziały AK,PPP ,ZWZ ,SZP .Działalność ta miała charakter konspiracyjny , była skierowana w atakowaniu i sabotowaniu działań okupanta niemieckiego a także następnie radzieckiego . Osoby zaangażowane w te organizacje w głównej mierze kryły się po lasach. Zajmowali się fałszowaniem dokumentów , odbiorem i transportem przechwyconej broni czy chociażby wysadzaniem szyn kolejowych. Działalność ta była silnie zorganizowana , rzadko kiedy było spontaniczne akcje co miało swój przekład w ich skuteczności.
Wyjaśnienie:
..