Odpowiedź :
Odpowiedź:
A fałsz - 23 litry będzie kosztowało 110,40zł
B fałsz - samochód spala średnio 5L / 100km
Dane:
15l = 72 zł = 300km
Rozwiązanie:
a)
[tex]15 * x =23\\x = \frac{23}{15}[/tex]
[tex]15l *\frac{23}{15} = 15l\\72zl *\frac{23}{15} = 110,4zl\\[/tex]
FAŁSZ
b)
[tex]15 * y = 6\\y = \frac{6}{15}\\[/tex]
[tex]15l *\frac{6}{15} = 6l\\300km *\frac{6}{15} = 120km[/tex]
FAŁSZ