Odpowiedź:
jabłka; skoro 1kg kosztuje 4,50zł to musimy podzielić 4,50 przez 5
4,50:5=0,9zł
1/5kg kosztuje 0,9zł (90 groszy)
4,50+0,9=5,40zł
gruszki; 1kg=4,80
1,4= 1 4/10= 1 2/5
4,80:5=0,96zł
0,96 *2=1,92
4,80+1,92=6,72
zapłacił łączne= 5,40+6,72=11,67
20zł-11,67=8,33zł
odpowiedź; Bartek otrzymał 8,33zł reszty