W tabeli podano ceny biletów autobusowych w pewnym mieście. Pani Anna kupiła bilet 6-dniowy i przez 6 dni codziennie jeździła dwukrotnie autobusem. O ile złotych więcej zapłaciłaby za te przejazdy, gdyby kupowała bilety jednoprzejazdowe? Zapisz obliczenia.​



W Tabeli Podano Ceny Biletów Autobusowych W Pewnym Mieście Pani Anna Kupiła Bilet 6dniowy I Przez 6 Dni Codziennie Jeździła Dwukrotnie Autobusem O Ile Złotych W class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cena biletu 6-dniowego-38zł

Cena biletu jednoprzejazdowego-3,40zł

Ilosc przejazdow- 6×2=12

Cena za przejazdy, gdyby pani anna kupowala bilety jednoprzejazdowe- 12×3,4=40,8zł

40,8-38=2,8zł

Odp. Pani anna zaplacilaby o 2,8 zl wiecej.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieje ze pomoglam<3