Oblicz drogę samochodu, który w ciągu 5 sekund poruszał się z prędkością 5 m/s a następnie w ciągu 5 sekund przyśpieszył do 10 m/s.



Odpowiedź :

Odpowiedź:

t1=5s

t2=5s

v1=5m/s

v2=10m/s

s=v1*(t1+t2)+(v2-v1)*t2/2

s=5m/s*10s+5m/s*5s/2

s=50m+12,5m

s=62,5m