Odpowiedź :
Odpowiedź:
36zl - 6 czekolad
36 zł : 6 = 6zl - jedna czekolada
6zl * 4 = 24 zl
Odpowiedź:
A więc, najpierw musimy obliczyć ile kosztuje jedna czekolada. Żeby to zrobić, trzeba podzielić cenę czekolad (36), przez ich ilość (6).
36 ÷ 6 = 6
Jeśli jedna czekolada kosztuje 6zł, a my musimy sprawdzić cenę 4 czekolad, wystarczy dodać do siebie cztery szóstki (pomnożyć 6 przez 4):
6 + 6 + 6 + 6 = 4 × 6 = 24
Odp: Za 4 czekolady trzeba zapłacić 24zł.
Mam nadzieję, że pomogłam :)