Gamir9999
Rozwiązane

Za 6 jednakowe czekolady zapłacono 36 zł. Ile trzeba zapłacić za 4 takie czekolady?
na jutro pls :)



Odpowiedź :

Odpowiedź:

36zl - 6 czekolad

36 zł : 6 = 6zl - jedna czekolada

6zl * 4 = 24 zl

Odpowiedź:

A więc, najpierw musimy obliczyć ile kosztuje jedna czekolada. Żeby to zrobić, trzeba podzielić cenę czekolad (36), przez ich ilość (6).

36 ÷ 6 = 6

Jeśli jedna czekolada kosztuje 6zł, a my musimy sprawdzić cenę 4 czekolad, wystarczy dodać do siebie cztery szóstki (pomnożyć 6 przez 4):

6 + 6 + 6 + 6 = 4 × 6 = 24

Odp: Za 4 czekolady trzeba zapłacić 24zł.

Mam nadzieję, że pomogłam :)