Rozwiązane

prosze klasa 4



cała str​



Prosze Klasa 4 Cała Str class=

Odpowiedź :

Zadanie 3

A. Owies jest najtańszy w Koninie (38 zl), a najdroższy w Kielcach (45 zl). Pszenica jest najtańsza w Koninie (45 zl), a najdroższa w Łowiczu (70 zl).

B. Kwintal jęczmienia w Kielcach kosztuje 43 zl.

C. Łowicz: 40 zl

Konin: 38 zl

40 zl - 38 zł = 2 zl

Odp. Kwintal owsa w Łowiczu kosztuje o 2 więcej niz w Koninie.

D. Konin: 45 zl * 2 = 90 zl

Nowy Sącz: 55 zl * 2 = 110 zl

110 zl - 90 zl = 20 zl

Odp. Kupując 2 kwintale pszenicy w Koninie zamiast w Nowym Sączu zaoszczędzisz 20 .

Zad.5

W tym zadaniu musisz sam/sama zrobić ankietę.

Liczę na naj, bo długo pisałam... :)