1.Droga Marka z domu do najbliższego sklepu wynosi 1600 m, a z domu do szkoły –
o 750 m więcej. Ile metrów Marek musi pokonać w drodze do szkoły?
2.Kurtka Jasia kosztowała 214 zł, spodnie – 72 zł, a czapka – 13 zł. Ile mama wydała na
ubranie Jasia?