MATEMATYKA 6KLASA LICZBY NATURALNE


ZADANIE 1 oblicz średnia arytmetyczną liczh 20 i 40


ZADANIE 2 oblicz srednia arytmetyczna liczb 20 30 i 70

ZADANIE 3 oblicz srednia arytmetyczna ocen 4 5 i 6

ZADANIE 4 zmiesczono 1kg ciastek po 16zł i 1 kg po 24zł za kilogram. jaka powinna być cena 1 kilograma tej mieszanki

ZADANIE 5 na wycieczke pojechał 24 osoby koszt wycieczki dla jednej osoby był równy 95 zł ile nalezalo wplacic do biura za wszystkich uczestnikow

ZADANIE6 mam pawła dostała nagrode pieniezna rowna 2000zł kupiła sobie plaszcz za 750 zł a pwłowi buty za 155zł i książkę za 65zł reszte pieniędzy odłożyła na wakacje ile pieniędzy odłożyła mama na wakacje

ZADANIE 7 w dniu ziemi szkoła przeznaczyła 500zł na zakup drzew i krzewów do szkolnego ogrodu sadzonki drzew kosztowały 14zł za sztuke a krzewów 12zł za sztuke uczniwie kupili18 sadzonek dzew i 15 sadzonek krzewów ile pieniedzy zostało ucznim po tych zakupach



Odpowiedź :

zadanie 1

20+40= 60

60:2= 30

zadanie 2

20+30+70= 120

120:3= 40

zadanie 3

4+5+6= 15

15:3= 5

zadanie 4

1 kg po 16 zł

1 kg po 24 zł

16+24= 40zł za dwa kg

40:2= 20 zł

Cena za 1 kg tej mieszanki powinna wynosić 20 zł.

zadanie 5

1 osoba= 95 zł

24 osoby= ?

24*95= 2280 zł

Do biura należało wpłacić 2280 zł.

zadanie 6

dostała 2000 zł

płaszcz 750 zł

buty 155 zł

książka 65 zł

750+155+65= 970 zł

2000 zł - 970 zł= 1030 zł

Mama na wakacje odłożyła 1030 zł.

zadanie 7

otrzymali 500 zł

sadzonki drzew za sztukę = 14 zł

sadzonki krzewów za sztukę= 12 zł

sadzonki drzew kupione 18 sztuk

sadzonki krzewów kupione 15 sztuk

sadzonki drzew: 14zl * 18 = 252 zł

sadzonki krzewów: 12 zł * 15= 180 zł

500 zł - 252 zł - 180 zł = 500 zł - 432 zł = 68 zł

Uczniom po zakupach zostało 68 zł.