Odpowiedź :
zadanie 1
20+40= 60
60:2= 30
zadanie 2
20+30+70= 120
120:3= 40
zadanie 3
4+5+6= 15
15:3= 5
zadanie 4
1 kg po 16 zł
1 kg po 24 zł
16+24= 40zł za dwa kg
40:2= 20 zł
Cena za 1 kg tej mieszanki powinna wynosić 20 zł.
zadanie 5
1 osoba= 95 zł
24 osoby= ?
24*95= 2280 zł
Do biura należało wpłacić 2280 zł.
zadanie 6
dostała 2000 zł
płaszcz 750 zł
buty 155 zł
książka 65 zł
750+155+65= 970 zł
2000 zł - 970 zł= 1030 zł
Mama na wakacje odłożyła 1030 zł.
zadanie 7
otrzymali 500 zł
sadzonki drzew za sztukę = 14 zł
sadzonki krzewów za sztukę= 12 zł
sadzonki drzew kupione 18 sztuk
sadzonki krzewów kupione 15 sztuk
sadzonki drzew: 14zl * 18 = 252 zł
sadzonki krzewów: 12 zł * 15= 180 zł
500 zł - 252 zł - 180 zł = 500 zł - 432 zł = 68 zł
Uczniom po zakupach zostało 68 zł.